Konsultacja Psychologiczna
Konsultacja psychologiczna - podpowiemy jak reagować na trudne zachowania dziecka. Udzielimy wsparcia w budowaniu zdrowych relacji w rodzinie.
Na pierwsze spotkanie zapraszamy rodziców/opiekunów lub rodzica/opiekuna. Podczas kolejnych poprosimy o przyjście z dzieckiem lub dziećmi. Podczas ostatniego spotkania podsumujemy nasze spostrzeżenia i podpowiemy jak zmiany wprowadzić w życie.
Konsultacja psychologiczna - kiedy możemy pomóc?
-
jeśli potrzebujesz porozmawiać o swoich obawach, niepokojach, wątpliwościach czy trudnościach związanych z byciem mamą, byciem tatą
-
Konsultacja psychologiczna jest również wskazana, jeśli Twoje dziecko doświadcza różnego rodzaju trudności wynikających między innymi z zaburzeń integracji sensorycznej, a Ty chcesz wiedzieć jak sobie z tym radzić i jak możesz mu w takiej sytuacji pomóc
-
jeśli zastanawiasz się jak postępować w różnych sytuacjach w kontakcie z dzieckiem, jak reagować na jego „trudne” zachowania
- jeśli dziecko nie słucha Twoich poleceń, czy próśb
-
jeśli Twoje dziecko jest agresywne lub bardzo wycofane
- jeśli potrzebujesz wsparcia w budowaniu zdrowych relacji w swojej rodzinie
A może masz jeszcze inne powody do skonsultowania się z psychologiem, pytania, które chciałbyś zadać, tematy do omówienia? Każdy z nas czasem nie wie, w którą stronę pójść. Nam rodzicom zdarzają się potknięcia, słowa wypowiedziane bez zastanowienia, brak konsekwencji czy chwilowa potrzeba ucieczki od odpowiedzialności. Konsultacja psychologiczna to czas dla Ciebie. Bywa, że wystarczy jedno spotkanie z psychologiem (który też jest rodzicem :)), by rozwiać Twoje wątpliwości i znaleźć właściwy dla siebie kierunek. Często też pierwsza rozmowa z psychologiem to początek serii spotkań, których potrzebujesz, by pewniej poczuć się w roli mamy lub taty, by nauczyć się zdrowej komunikacji ze swoim dzieckiem, żeby zacząć wybierać tylko takie sposoby działania, które wprowadzą spokój i równowagę do Waszej rodziny.
Konsultacja psychologiczna jest prowadzona przez:
Joanna Korczak-Grochowska – psycholog, kinezjolog, terapeutka wzroku i widzenia, trenerka Szybkiego Czytania. Prowadzi terapię z wykorzystaniem integracji sensorycznej, integracji bilateralnej, integracji odruchów, treningu słuchowego Johansen IAS. Od 20 lat zajmuje się również treningiem wzroku. Jest współtwórczynią autorskiego programu zabaw i ćwiczeń dla dzieci ROZWIJANKI®, wspierającego integrację odruchów i wspomagającego rozwój psychoruchowy. Prowadzi także wykłady i warsztaty dla studentów studiów podyplomowych w Kujawsko – Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.
W określonych przypadkach wspiera:
Maciek Grochowski - terapeuta, trener, masażysta (masaż chiński Tui Na), muzyk. Jest współtwórcą autorskiego programu zabaw i ćwiczeń dla dzieci ROZWIJANKI®. Specjalizuje się w pracy terapeutycznej z dziećmi, a przede wszystkim z młodszą i starszą młodzieżą.